2016 – 20 sierpnia – 30 listopada. Fundacja zrealizowała kolejne wyjazdy integracyjne grupy Polaków zamieszkałych w Antwerpii (Belgia)

Belgijski Oddział Fundacji Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE w Antwerpii, wspólnie z Centrum Promocji Polski – CENTRUM VOOR PROMOTIE VAN POLEN (CPP) oraz Polska Misją Katolicką w Antwerpii prowadzą wspólne działania na rzecz Polonii belgijskiej. W terminie od 20 sierpnia do 30 listopada 2016 r. realizowano 3 integracyjne wyjazdy grupowe dla Polonii belgijskiej do Francji, Włoch, Portugalii, Libanu. Liczba uczestników: 140 osób. Projekty tego typu organizowane są w ramach wyjazdowych „Warsztatów nauki planowania udanego życia”, w celu podniesienia kompetencji i umiejętności społecznych polskiej diaspory w Belgii. Na poszczególnych etapach, uczestników obsługiwali profesjonalni przewodnicy i piloci. Dobry nastrój i uśmiech towarzyszył uczestnikom wyjazdu. Ciekawie zaplanowana trasa, zwiedzanie historycznych miejsc i zabytków,  dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i sprzyjały zacieśnieniu więzi interpersonalnych. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i miłe wspomnienia.

Organizatorzy:
1. Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE – oddział w Antwerpii
2. CENTRUM VOOR PROMOTIE VAN POLEN (CPP) – Centrum Promocji Polski w Antwerpii
3. Polska Misja Katolicka w Belgii.