2015 – wyjazdy integracyjno-edukacyjne grupy Polaków zamieszkałych w Antwerpii (Belgia): 14-18.02.2015 Włochy: Rzym, Leonessa, Roccaporena, Casia, Asyż – 50 osób, 24.04.2015 r. Londyn – 85 osób

Projekty tego typu organizowane są w ramach wyjazdowych „Warsztatów nauki planowania udanego życia” ( w celu podniesienia kompetencji i umiejętności społecznych).

Na poszczególnych etapach, uczestników obsługiwali profesjonalni przewodnicy i piloci.
Dobry nastrój i uśmiech towarzyszył uczestnikom wyjazdu.
14-18.02.2015 r. Włochy:  Rzym, Leonessa, Roccaporena, Casia, Asyż – 50 osób
Ciekawie zaplanowana trasa, zwiedzanie historycznych miejsc i zabytków,  dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i sprzyjały zacieśnieniu więzi interpersonalnych. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i miłe wspomnienia.

24.04.2015 r. Londyn  –  85 osób

W programie było zwiedzanie Londynu z przewodnikiem.:
St. Paul’s Cathedral,
Buckigham Palace,
Houses of Parliament, Big Ben,
Westminister Abbey,
Trafalgar Square.
Tower of London,
Tower Bridge,
Oxford Street,

Niewątpliwą atrakcja była podwójna przeprawa promowa Dover Calais.
Wyjazd ten był okazją do oderwania się od codziennych problemów, zaciśnięcia więzi interpersonalnych, spędzenia miłych chwil, nawiązania nowych znajomości. Wszyscy uczestnicy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili późnym wieczorem do swoich domów z nadzieją, że uczestnictwo w projekcie uda się jeszcze kiedyś powtórzyć.

Celem wyjazdów była integracja uczestników oraz przełamanie barier w kontaktach poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.
Uczestnicy mieli okazję wymienić się poglądami i doświadczeniem życiowym oraz nawiązać nowe relacje.
Wszystkie wyjazdy organizowane są z zapewnieniem opieki kompetentnego pilota na całej trasie wycieczki i opieki  miejscowych przewodników w trakcie zwiedzania obiektów, zgodnie z zaplanowanym programem wyjazdu.

Ciekawy program wycieczek, piękna pogoda oraz humory, które dopisywały przez cały czas, sprawiły, że wyjazd był wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.

Fundacja NIKE zabezpiecza ubezpieczenie wszystkich uczestników organizowanych wycieczek ( ubezpieczenie NNW)

Organizatorzy:
– Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE – oddział w Antwerpii
– CENTRUM VOOR PROMOTIE VAN POLEN (CPP) – Centrum Promocji Polski w Antwerpii
– Polska Misja Katolicka w Antwerpii.