StartO FundacjiWszystkie projektyReferencjeKontakt

2015 - Od korzeni po teraźniejszość  poznawanie Ojczyzny
2015_OdKorzeniPoTerazniejszosc_POznawanie_Ojczyzny.jpg

2015 - „Od korzeni po teraźniejszość – poznawanie Ojczyzny”.

W dniach 30.05 – 13.06.2015 r. zorganizowano dla 50 osobowej grupy rodzin polonijnych z terenu ukraińskiej Rzymskokatolickiej Diecezji Odesko-Symferopolskiej, edukacyjno – patriotyczną wędrówkę po Polsce pod hasłem „Od korzeni po teraźniejszość – poznawanie Ojczyzny”, podczas której zwiedzano i zapoznawano się z historią ważnych dla historii Polski miejscowości: Kraków, Wieliczka, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim, Częstochowa.
Realizacja tego projektu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie w polonijnej społeczności Odessy i okolic oraz przyczyniła się do lepszego poznania przez uczestników historii, życia i pozytywnych zmian jakie zaistniały po transformacji społeczno-politycznej w Polsce.
Organizatorami warsztatów były:
- Rzymskokatolicka Diecezja Odesko-Symferopolska